Vyhledej
Novinky emailem
František Kočí - zahrádkářské potřeby, drogerie, barvy-laky > Služby občanům > Poradna

Vaše zahrada, vaše zábava! Nový pravidelný seriál ve spolupráci s firmou ZAHRADNÍ CENTRUM František Kočí

Redakce / 8.03.2017, Královédvorsko, koci
Se začátkem jara pro vás budeme připravovat společně se specialistkami nově zrekonstruovaného ZAHRADNÍHO CENTRA pana Kočího pravidelný seriál. Každý měsíc zde najdete článek, který bude reagovat na aktuální potřeby vaší zahrady. Budeme se zabývat sezónními rostlinami a péčí o ně, ale také škůdci, či chorobami. Pravidelně se dozvíte, jak aktuálně pečovat o rostliny, stromy, ale i zahradní bazény, grily. Jak si svoji zahradu užít a jen na ní neotročit :-).

FOTOGALERIE - Vaše zahrada - nový pravidelný seriál

KONČÍCÍ ZIMA

Zahradní centrum a drogerie František Kočí

Josefa Hory 7 (u náměstí vedle hotelu Centrál)
Dvůr Králové nad Labem
54401

Otvírací doba:
po-pá: 8 - 17:30h
     so: 8 - 12h

Telefon ZAHRADNÍ CENTRUM
499 622 277
603 483 611

FACEBOOK - dejte nám lajk
https://www.facebook.com/kocifr/?fref=ts

Semínka

Na konci zimy je potřeba se zásobit kvalitními květinovými a zeleninovými semeny. Zatlačit semínko do zeminy ale nestačí. Je potřeba zajistit kvalitní hnojení a ochranu rostlin. Květináčů a květináčků je velká řada druhů a velikostí. I samotná zemina se může zdát po přečtení několika článků na internetu jako velká věda. V zahradním centru vám ale poradí jaký substrát si pořídit, či jak oživit zeminu z vaší zahrádky.

Skleníky

Je potřeba důkladně vyčistit skleníky a ošetřit je proti plísním a půdním škůdcům. K tomu se používá nejčastěji dusíkaté vápno.
Ti, co tak učinili již dříve, mohou začít sít ředkvičky, salát, některé letničky. Dále se vysévá celer bulvový, řapíkatý i listový. Papriky nejrůznějších druhů - k rychlení, zeleninové silnostěnné, kápie kořeninové, pálivé i nepálivé. K dispozici je cibule sazečka v 5 odrůdách. Pro dobré vzcházení doporučujeme ve skleníku udržovat teplotu 20-22 stupňů a po vzejití přepikýrovat (vzešlou rostlinku přesadit do většího květináče) po 1, či 2 sazenicích.

Výsev můžeme provádět buď do perlitu nebo do široké škály výsevových substrátů. Jako doplněk lze používat klíčící misky, malé skleníčky, či sadbovače jak plastové, tak přírodní. 

Stále sledujeme výskyt škůdců a jako prevenci můžeme použít lepové destičky, na které si hmyz ochotně usedne, i tolik "oblíbené" smutnice. Doplnit se může insekticidní tyčka.  

Broskve

Pokud venkovní teplota stoupne nad 5 stupňů a setrvá tak alespoň 3 dny, tak je potřeba zajistit postřik broskví. V zahrádkářském centru vás upozorní na rozdíly u jednotlivých druhů a nejlepší aplikaci.

Něco pro zdraví

Doma v teple si můžete zasít do substrátu nebo i do buničité vaty ŘEŘICHU. Je to zpestření, obsahuje i vitamíny a další důležité látky, které vás udrží ve zdraví. Používala se už v antice proti kurdějím, při ledvinových potížích, zánětu močového měchýře, pročištění dýchacích cest a na podporu trávení.

Mezinárodní den žen (MDŽ)

Věděli jste, že v ZAHRADNÍM CENTRU Františka Kočího si můžete koupit i řezané květiny? Jestli ne, tak nyní už to víte a pokud MDŽ slavíte, tak už víte, kam vyrazit 8. března pro karafiáty nebo jinou voňavou parádu.

Nezapomeňte navštívit ZAHRADNÍ CENTRUM a získat zde cenné rady a výrobky právě na vaši zahrádku. Používáte-li facebook, tak zde dejte lajk. K cenným radám se tak dostanete ještě dříve.Další články František Kočí - zahrádkářské potřeby, drogerie, barvy-laky

Související články
František Kočí pracuje ve své drogerii už od roku 1975! Jeho zástupkyně ještě o 3 roky déle
František Kočí - zahrádkářské potřeby
Vaše zahrada, vaše zábava V BŘEZNU
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1519x
 
Hodnocení článku: