Vyhledej
Šikovné nákupy
František Kočí - zahrádkářské potřeby, drogerie, barvy-laky > Služby občanům > Hasiči

U Dubence hořel ráno zemědělský nakladač, večer stohy slámy

Redakce / 15.11.2021, Královédvorsko
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Dubence měli v pátek náročný den.

Vilantice – požár – 12. 11.  08:36

K požáru zemědělského nakladače, který začal hořet na cestě mezi obcemi Vilantice a Dubenec, vyjížděli v pátek dopoledne profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Dubenec. Požár vznikl v prostoru přední nápravy pracovního stroje a byl zlikvidován obsluhou pomocí práškového hasicího přístroje ještě před příjezdem jednotek. 

Příčinou bylo vznícení par oleje uniklého z poškozené hadice hydraulického ovládání ruční brzdy. Hasiči zkontrolovali místo zahoření a postarali se o likvidaci uniklého oleje pomocí sorbentu

Škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun. 


  

Dubenec – požár – 12. 11.  23:33

V katastru obce Dubenec zasahovalo šest jednotek hasičů při požáru stohu balíků slámy. Ve stohu bylo asi 100 balíků pšeničné slámy z letošní sklizně, naštěstí bylo zahoření rychle zjištěno a jednotkami požární ochrany následně lokalizováno. 

Stejně tak rychle se podařilo sehnat traktor na vyvážení balíků, čímž byly odděleny požárem zasažené balíky od těch nedotčených. Poté se už podařilo hasičům požár v krátké době zlikvidovat.  

Požárem došlo ke znehodnocení 24 balíků, zbytek stohu se dá díky účinnému zásahu jednotek požární ochrany dál využít. Škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun, uchráněné hodnot představují asi 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je nyní předmětem vyšetřování, na kterém spolupracuje vyšetřovatel hasičů s Policií ČR. 

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jaroměř a Dvůr Králové nad Labem a také dobrovolné jednotky z Jaroměře, Velichovek, Dubence a Žirče. 


 

Hořenice – dopravní nehoda – 12. 11.  22:28

Na silnici č. 37 u Hořenic zasahovala profesionální jednotka hasičů z Jaroměře při dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. 

Jednotka zabezpečila místo zásahu a zajistila likvidaci uniklých provozních kapalin. 


Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, fcb Hasiči Dubenec

 
Vaše komentáře

Přečteno 717x
 
Hodnocení článku: