Vyhledej
Šikovné nákupy
František Kočí - zahrádkářské potřeby, drogerie, barvy-laky > Služby občanům > Bezpečnost

Nepolepšitelný zloděj dopaden ve Dvoře Králové. Hledali ho i němečtí policisté

Hrozí mu až 8letý trest

Redakce / 4.02.2021, Dvůr Králové nad Labem
Strážníci Městské policie ve Dvoře Králové nad Labem předvedli v sobotu 30. ledna 2021 na místní obvodní oddělení 49letého muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
 

Trutnovští kriminalisté v neděli proti němu zahájili trestní stíhání pro zločin krádež a přečin porušování domovní svobody.

Obviněný muž se měl v květnu a v prosinci roku 2018 ve dvou případech vloupat do mobilheimu na Královédvorsku, odkud měl odcizit potraviny a oblečení, čímž způsobil škodu na poškození a na odcizených věcech téměř 15 tisíc korun.

Od června 2020 ve svém protiprávním jednání pokračoval, když v pěti případech násilím vnikl do soukromých objektů, kde se opět soustředil na potraviny a věci, které mohl dál zpeněžit. Protiprávním jednáním způsobil celkovou škodu dosahující téměř 20 tisíc korun.

Lapka byl již v minulosti 4x ve výkonu trestu odnětí svobody za majetkovou trestnou činnost. Na svou obhajobu kriminalistům uvedl, že ho nikde s jeho rejstříkem trestů nechtěli zaměstnat a kradl pouze, aby se uživil. Lustrací osoby policisté dále zjistili, že byl i hledaný justičními orgány v Německu taktéž za majetkovou trestnou činnost.

Policejní komisař v neděli k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce Okresního soudu v Trutnově dnes 2. února 2021 akceptoval a muž je stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí až osmiletý pobyt ve vězení.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Policie.cz


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3318x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět